Metro Ethernet

Türkiye’nin en büyük internet omurgasına sizi doğrudan bağlayacak özel fiberoptik kablo ile paylaşımsız, protokol dönüşümlerine ihtiyaç duymadan sunulan bu hizmet sayesinde, indirme ve gönderme hızları simetrik iletim yapısına sahip olarak  5/5 Mbps’den 100/100 Gbps’e kadar yüksek hızlarda internete bağlanabilirsiniz.

Maliyet Tasarrufu

Metro Ethernet İnternet uçtan uca ethernet paketi taşıdığı ve paket dönüşümüne ihtiyaç duymadığı için ek yatırımlar yapmanız gerekmez.

Uyumlu Altyapı

Noktadan noktaya hizmetlerle ve IP VPN hizmetleriyle uyumlu altyapı sağlar.

Size Özel İnternet

Size özel olarak tahsis edilecek paylaşımsız bir hat üzerinden internete çıkış sağlayabilir ve Türkiye’nin en büyük internet omurgasına direk bağlanarak interneti en etkin biçimde kullanabilirsiniz.

Limitsiz Data Gönderimi

Kota ve adil kullanım noktası limitleri olmadan sınırsız data kullanım imkanı ile işiniz aralıksız ve sekteye uğramadan devam eder. Bu sayede kota aşımından kaynaklanan sürpriz ücret farklarıyla da karşılaşmazsınız.

Yüksek Download ve Upload Hızı

5 Mbit/sn ile 100 Gbit/sn arasında değişen yüksek hız seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Hizmetin simetrik olması nedeniyle upload ve download hızı birbirine eşittir.Birçok internet hizmetinde download hızı üzerine yoğunlaşılsa da, upload hızı da yüksek kapasitede dosya gönderimi ihtiyacı olan şirketler için oldukça önemlidir.

Taahhüt Yok

Universal Bilişim, müşterilerinden taahhüt istememektedir. Dilediğiniz zaman internet aboneliğinizi iptal edebilirsiniz.

Özellikler ve Avantajlar
  • Metro Ethernet İnternet optik ve ethernet teknolojilerinin avantajlarını bir araya getirir.
  • İsterseniz aynı santralden, isterseniz farklı santralden lokal erişim yedeklemesi yapabilirsiniz.
  • Esnek bant genişliği sayesinde, ihtiyacınıza göre bant genişliği artırımı yapılır.
  • Hizmet, Türk Telekom Metro Ethernet şebekesi üzerinden verilir ve katma değerli servisler için gerekli platformu sizlere sağlar.
  • Hat kopması halinde kullanıcılar fark etmeden kısa bir sürede iletim yedek hatta aktarılabilir.
  • Lokal erişimi fiber optik kablo ile tesis edildiği için bakır lokal erişimin bakım ve onarımın zorluğu, mesafe kısıtı gibi dezavantajları bulunmaz.
  • Bağlantı süresi, kullanılabilirlik oranı ve arıza onarım süresine ilişkin taahhütleri içeren Hizmet Seviyesi Taahhüdü sunulur.
  • IPv6-IPv4 çoklu IP seçenekleri sunulur.